INTERNATIONAL
420 CLASS
OPEN WORLD CHAMPIONSHIP
Marina di
Ravenna 19-27 july 2001
RACE NO. 4
RESULTS RACE NR. 4 - CLASS: OPEN
day: 23-07-01 - start time: 14:43
*** OFFICIAL ***
---------------------------------------------------------------------
RNK SAIL NUMB. POINTS CREW
---------------------------------------------------------------------
1 ESP-49528 1 MEDINA RUIZ - CEREZO RUIZ JUAN MANOLO
2 POR-50051 2 CUNHA PEDRO - NEVES FAUSTO
3 GER-49273 3 NOWAK MATTHIAS - NOWAK JULIA
4 ISR-50067 4 YANIV NOSHE - COHEN OFER
5 AUS-49830 5 GORDON TRENT - THOMSON WILL
6 ARG-50478 6 LUPO JUAN PABLO - SANS MARTIN I.
7 IRL-49683 7 MITTON SPENCER ED. - FRANCK RICHARD
8 FRA-50129 8 VIGNA GUILLAUME - GATTI THIBAULT
9 ARG-50480 9 ZAPPACOSTA JUAN - MELEGHY NICOLAS
10 GRE-49796 10 MILIONIS NIKOS - MILIONIS TASOS
11 ITA-50082 11 BERTONE FRANCESCO - PQSQUALE LORENZO
12 GER-50392 12 HAUPTMANN MARTIN - SCHMOLDT STEFAN
13 AUS-49306 13 PADGETT MARK - CUBIT TIM
14 BEL-50455 14 PILATE JULIEN - DELVAUX PIERRE
15 ITA-50454 15 FURLAN JARO - PICULIN DANIEL
16 ITA-50347 16 GIOVANNELLI MATTEO - GIOVANNELLI RICCARDO
17 POR-50261 17 COUTINHO MARIO - ROCHA AUGUSTO
18 ESP-49751 18 BORET FULLANA M. - ARMENANZAS QUIROZ J.
19 GER-49876 19 SPILLMANN TOBIAS - LAUTENSCHLAGER FLORIAN
20 USA-225 20 STRAUME ANDERS - STUNZI HUNTER
21 ITA-50142 21 PRESSICH MATTIA - DE GAVARDO GIACOMO
22 AUS-48426 22 GARNAUT JAMES - MACK GALEN
23 ITA-50585 23 DANTI BENEDETTA - GREGGIO FRANCESCO
24 ITA-50456 24 MAZZOTTI MICHELE - MAZZOTTI GIULIA
25 FRA-50561 25 PLOUMIS CHARLIE - LAGRAVIERE ROBIN
26 FRA-50238 26 D'ORTOLI JULIEN - PAREY YANN
27 POR-50308 27 ALMEIDA GUILHERME - ALMEIDA BERNARDO
28 ITA-50354 28 CAVALLINI MARCO - BORTOTT ALBERTO
29 FRA-50353 29 HARDY ADRIEN - DEGUINE DAVID
30 ISR-49674 30 SAPAREV ILYA - STEINMAN ILYA
31 GRE-49604 31 BEIS LOUCAS - LOUMBAS NICOS
32 ARG-50482 32 DOVAL JOAQUIN - FOX ANDRES
33 ESP-50167 33 GONZALES GONZALES P. - DEL CASTILLO OL.N. A.
34 IRL-50338 34 MOLONEY MARTIN - MC CATHY ADAM
35 POR-50460 35 LEAL FARIA MIGUEL - OLIVEIRA MARIA JOAO
36 KOR-50513 36 JONG WOO PARK - DONG WOO LEE
37 FRA-49060 37 BARBARIN JOHAN - TENCONI MARTIN
38 GER-50252 38 DAISENBERGER MICHI - DAISENBERGER MAXIMILIAN
39 GBR-49199 39 WILLIS MYLES - WILLIS ELLIOT
40 ITA-50446 40 CARMAGNANI EMILIO - ROVIDA MARCELLO
41 GBR-50112 41 KING ATHOL - KING EAMON
42 AUS-48724 42 GARNAUT ADAM - WILMOT NATHAN
43 GBR-50362 43 CARTER SAM - JONES PAUL
44 USA-224 44 ANDERSON MITTERLIN MICHAEL - BIEHL GRAHAM
45 AUS-49831 45 CHEW MATTHEW - SEYMOUR JAMES
46 USA-223 46 HOGAN SCOTT - SANDBERG LESLIE
47 POR-49914 47 LEITE NUNO - AMADOR DIOGO
48 ESP-50193 48 DOMINGUEZ GARCIA A. - RAFAEL MANUEL Z.
49 GER-50151 49 LOWEG CHRISTINA - LOWEG FLORIAN
50 MYA-49006 50 MYIN THU AUNG - HTUT KAUNG MYAT
51 SUI-49822 51 BIDIVILLE ADRIEN - CHALAND YANNICK
52 AUT-50358 52 ZAJAC THOMAS - CZAJKA THOMAS
53 GBR-49720 53 ASHER NIC - DAVIES PAUL
54 ITA-49951 54 CATTA GIORGIO - CATTA DANIELE
55 POR-50199 55 LUFINHA FRANCISCO - GUERRA RITA
56 ITA-49879 56 MALTONI LORENZO - LEARDINI FEDERICO
57 ITA-50080 57 PIERI MARCO - ZUFFA NICOLO'
58 MYA-49043 58 MOE MYINT PHONE KYAW - MOE MYINT SITHU
59 ESP-49829 59 ZALUIDE LOPEZ I. - ZALVIDE LOPEZ A.
60 IRL-49809 60 O'REILLY DAIRE - SWEENEY DAVID
61 USA-222 61 TYBOR FRANK - BOYD JEFFREY
62 GBR-50549 62 FIELD BEN - HUTTON NICK
63 SWE-50570 63 ERICSSON MAGDALENA - ERICSSON FREDRIK
64 ARG-49921 64 GWOZDZ FERNANDO - MAGGI GENARO
65 ITA-50340 65 ZAETTA MARIO - CERVELLIERI SALVATORE
66 AUT-50218 66 KUMMER FLORIAN - BASTIRSCH PATRICK
67 BEL-50039 67 DE BIE HANS - DE BIE BERT
68 GER-50157 68 ESCH THOMAS - BRANDT CHRISTINA
69 ITA-50352 69 STIAVETTI RICCARDO - PALILLO GIACOMO
70 AUS-50272 70 TUDBALL JAMES - WILLIAMS MATT
71 BEL-50448 71 BASTIEN MEUR - BARBER PIERRE PAUL
72 FRA-49875 72 DREANO RONAN - MARTIN DOROTHEE
73 ESP-50299 73 MATEU RIERA TEO - OLIVER ROSELLI JUAN JOSE
74 NED-50093 74 PEETERS BART - BAKKER OLIVIER
75 GBR-50548 75 CHERRY NICK - EVANS CHRIS
76 AUT-49783 76 BONOMO JAKOB - LEIMGRUBER LISA
77 GRE-49601 77 VASILAS GEORGE - MITAKIS VANGELIS
78 AUT-50124 78 AHLBORN MICHAEL - WARMINGER STEFAN
79 BEL-49493 79 DEPREITERE KOEN - VERWERFT BART
80 CZE-49915 80 KOTEK KAMIL - KOTEK MICHAL
81 AUT-47726 81 HAISJACKL CHRISTIAN - KNAPP PETER
82 ARG-50479 82 CRISTIANO AGUSTIN - GWOZDZ CECILIA
83 GBR-49542 83 MARTIN IAN - FITZJOHN-SYKES LAURIE
84 AUT-49242 84 WISSER MARTIN - SAUER STEFAN
85 FRA-49709 85 HORELLOU DAMIEN - HORELLOU ANTOINE
86 AUT-49699 86 HOFBAUER STEFAN - HAIDER MICHAEL
87 CZE-49917 87 SILHAN JAKUB - ADAM ZDENEK
88 GER-49538 88 VOSE FRANK - FELSCH SEBASTIAN
89 SWE-50551 89 BALTSCHEFFSKY MAGNUS - TOLL FREDRIK
90 ITA-50332 90 SANGIORGI MATTEO - PINZA ANTONIO
91 ISR-47136 91 BOTA ADAM - GONEN OMRI
92 NED-50501 92 VAN SPRONSEN JIMMY - VAN SPRONSEN RANDY
93 NED-48397 93 KRAMER SANNE - NAUTA STIJN
94 NED-47551 94 DE KORT ROBERT JAN - MERTENS JOOST
95 POR-50010 95 CHAMPALIMAUD TOMAS - DELGADO JOAO
96 CZE-50403 96 PLHON ADAM - ROZSYPAL JAKUB
97 BEL-50214 97 SPINNEWYN ARALT - SPINNEWYN SIGRUN
98 POL-49611 98 KOZLOWSKI BARTOSZ - MALACHOWSKI KONRAD
DNF POL-33922 101 MACUGOWSKI PAWEL - ADWENT MACIEJ
DNF POL-50318 101 MACUGOWSKI TOMASZ - POLCZYNSKI SZYMON
---------------------------------------------------------------------
Last update: 23-07-01 17:39
|