INTERNATIONAL
420 CLASS
OPEN WORLD CHAMPIONSHIP
Marina di
Ravenna 19-27 july 2001
RACE NO. 5
RESULTS RACE NR. 5 - CLASS: OPEN
day: 23-07-01 - start time: 16:28
*** OFFICIAL ***
---------------------------------------------------------------------
RNK SAIL NUMB. POINTS CREW
---------------------------------------------------------------------
1 AUS-49831 1 CHEW MATTHEW - SEYMOUR JAMES
2 ITA-50456 2 MAZZOTTI MICHELE - MAZZOTTI GIULIA
3 ESP-49528 3 MEDINA RUIZ - CEREZO RUIZ JUAN MANOLO
4 ITA-50454 4 FURLAN JARO - PICULIN DANIEL
5 ITA-50352 5 STIAVETTI RICCARDO - PALILLO GIACOMO
6 ITA-50347 6 GIOVANNELLI MATTEO - GIOVANNELLI RICCARDO
7 FRA-50129 7 VIGNA GUILLAUME - GATTI THIBAULT
8 ITA-49951 8 CATTA GIORGIO - CATTA DANIELE
9 ITA-50332 9 SANGIORGI MATTEO - PINZA ANTONIO
10 ITA-50082 10 BERTONE FRANCESCO - PQSQUALE LORENZO
11 ITA-50142 11 PRESSICH MATTIA - DE GAVARDO GIACOMO
12 USA-222 12 TYBOR FRANK - BOYD JEFFREY
13 SUI-49822 13 BIDIVILLE ADRIEN - CHALAND YANNICK
14 ISR-47136 14 BOTA ADAM - GONEN OMRI
15 ITA-50585 15 DANTI BENEDETTA - GREGGIO FRANCESCO
16 ESP-49829 16 ZALUIDE LOPEZ I. - ZALVIDE LOPEZ A.
17 GBR-49720 17 ASHER NIC - DAVIES PAUL
18 ARG-49921 18 GWOZDZ FERNANDO - MAGGI GENARO
19 AUS-49830 19 GORDON TRENT - THOMSON WILL
20 ITA-50340 20 ZAETTA MARIO - CERVELLIERI SALVATORE
21 ITA-50446 21 CARMAGNANI EMILIO - ROVIDA MARCELLO
22 USA-224 22 ANDERSON MITTERLIN MICHAEL - BIEHL GRAHAM
23 ARG-50478 23 LUPO JUAN PABLO - SANS MARTIN I.
24 ISR-49674 24 SAPAREV ILYA - STEINMAN ILYA
25 POR-50261 25 COUTINHO MARIO - ROCHA AUGUSTO
26 FRA-50238 26 D'ORTOLI JULIEN - PAREY YANN
27 ITA-50354 27 CAVALLINI MARCO - BORTOTT ALBERTO
28 POR-49914 28 LEITE NUNO - AMADOR DIOGO
29 MYA-49006 29 MYIN THU AUNG - HTUT KAUNG MYAT
30 ISR-50067 30 YANIV NOSHE - COHEN OFER
31 GER-49876 31 SPILLMANN TOBIAS - LAUTENSCHLAGER FLORIAN
32 ESP-50193 32 DOMINGUEZ GARCIA A. - RAFAEL MANUEL Z.
33 GBR-50549 33 FIELD BEN - HUTTON NICK
34 ARG-50480 34 ZAPPACOSTA JUAN - MELEGHY NICOLAS
35 FRA-50353 35 HARDY ADRIEN - DEGUINE DAVID
36 AUS-49306 36 PADGETT MARK - CUBIT TIM
37 BEL-50448 37 BASTIEN MEUR - BARBER PIERRE PAUL
38 GER-50392 38 HAUPTMANN MARTIN - SCHMOLDT STEFAN
39 GER-50252 39 DAISENBERGER MICHI - DAISENBERGER MAXIMILIAN
40 GER-50151 40 LOWEG CHRISTINA - LOWEG FLORIAN
41 AUS-50272 41 TUDBALL JAMES - WILLIAMS MATT
42 GBR-49199 42 WILLIS MYLES - WILLIS ELLIOT
43 GBR-50112 43 KING ATHOL - KING EAMON
44 POR-50460 44 LEAL FARIA MIGUEL - OLIVEIRA MARIA JOAO
45 GER-49273 45 NOWAK MATTHIAS - NOWAK JULIA
46 ESP-50299 46 MATEU RIERA TEO - OLIVER ROSELLI JUAN JOSE
47 POR-50199 47 LUFINHA FRANCISCO - GUERRA RITA
48 GBR-50362 48 CARTER SAM - JONES PAUL
49 ESP-49751 49 BORET FULLANA M. - ARMENANZAS QUIROZ J.
50 GER-50157 50 ESCH THOMAS - BRANDT CHRISTINA
51 IRL-50338 51 MOLONEY MARTIN - MC CATHY ADAM
52 GRE-49796 52 MILIONIS NIKOS - MILIONIS TASOS
53 ARG-50479 53 CRISTIANO AGUSTIN - GWOZDZ CECILIA
54 POR-50051 54 CUNHA PEDRO - NEVES FAUSTO
55 POR-50010 55 CHAMPALIMAUD TOMAS - DELGADO JOAO
56 GRE-49601 56 VASILAS GEORGE - MITAKIS VANGELIS
57 POL-50318 57 MACUGOWSKI TOMASZ - POLCZYNSKI SZYMON
58 IRL-49683 58 MITTON SPENCER ED. - FRANCK RICHARD
59 ITA-50080 59 PIERI MARCO - ZUFFA NICOLO'
60 AUT-50124 60 AHLBORN MICHAEL - WARMINGER STEFAN
61 SWE-50570 61 ERICSSON MAGDALENA - ERICSSON FREDRIK
62 GBR-50548 62 CHERRY NICK - EVANS CHRIS
63 FRA-50561 63 PLOUMIS CHARLIE - LAGRAVIERE ROBIN
64 BEL-50455 64 PILATE JULIEN - DELVAUX PIERRE
65 AUT-49783 65 BONOMO JAKOB - LEIMGRUBER LISA
66 FRA-49709 66 HORELLOU DAMIEN - HORELLOU ANTOINE
67 FRA-49060 67 BARBARIN JOHAN - TENCONI MARTIN
68 FRA-49875 68 DREANO RONAN - MARTIN DOROTHEE
69 NED-50093 69 PEETERS BART - BAKKER OLIVIER
70 POR-50308 70 ALMEIDA GUILHERME - ALMEIDA BERNARDO
71 GBR-49542 71 MARTIN IAN - FITZJOHN-SYKES LAURIE
72 AUT-50218 72 KUMMER FLORIAN - BASTIRSCH PATRICK
73 NED-50501 73 VAN SPRONSEN JIMMY - VAN SPRONSEN RANDY
74 SWE-50551 74 BALTSCHEFFSKY MAGNUS - TOLL FREDRIK
75 USA-225 75 STRAUME ANDERS - STUNZI HUNTER
76 BEL-50039 76 DE BIE HANS - DE BIE BERT
77 IRL-49809 77 O'REILLY DAIRE - SWEENEY DAVID
78 GER-49538 78 VOSE FRANK - FELSCH SEBASTIAN
79 GRE-49604 79 BEIS LOUCAS - LOUMBAS NICOS
80 AUT-50358 80 ZAJAC THOMAS - CZAJKA THOMAS
81 CZE-49915 81 KOTEK KAMIL - KOTEK MICHAL
82 USA-223 82 HOGAN SCOTT - SANDBERG LESLIE
83 ESP-50167 83 GONZALES GONZALES P. - DEL CASTILLO OL.N. A.
84 ARG-50482 84 DOVAL JOAQUIN - FOX ANDRES
85 BEL-50214 85 SPINNEWYN ARALT - SPINNEWYN SIGRUN
86 POL-33922 86 MACUGOWSKI PAWEL - ADWENT MACIEJ
87 CZE-50403 87 PLHON ADAM - ROZSYPAL JAKUB
88 NED-47551 88 DE KORT ROBERT JAN - MERTENS JOOST
89 AUT-49699 89 HOFBAUER STEFAN - HAIDER MICHAEL
90 POL-49611 90 KOZLOWSKI BARTOSZ - MALACHOWSKI KONRAD
91 CZE-49917 91 SILHAN JAKUB - ADAM ZDENEK
92 BEL-49493 92 DEPREITERE KOEN - VERWERFT BART
93 AUT-49242 93 WISSER MARTIN - SAUER STEFAN
94 NED-48397 94 KRAMER SANNE - NAUTA STIJN
95 MYA-49043 95 MOE MYINT PHONE KYAW - MOE MYINT SITHU
96 AUT-47726 96 HAISJACKL CHRISTIAN - KNAPP PETER
DNF KOR-50513 101 JONG WOO PARK - DONG WOO LEE
BFD AUS-48426 101 GARNAUT JAMES - MACK GALEN
BFD AUS-48724 101 GARNAUT ADAM - WILMOT NATHAN
BFD ITA-49879 101 MALTONI LORENZO - LEARDINI FEDERICO
---------------------------------------------------------------------
Last update: 23-07-01 18:37
|